PVC hammaddesi kullanılarak üretilen plastik boru çeşitleri oldukça fazla kullanılır. Bu borular PVC boru olarak adlandırılır. TS EN ISO 1452 – 2 ve ISO 9001:2015 standartlarında üretilen kaliteli ürünlerdir. Ürünler farklı çap ve boylara sahip olabiliyor. Kullanım alanına ve ihtiyaca bağlı olarak özel üretim sağlanabilen boru çeşitleridir.

PVC Boruların Ebat Standartları Nedir?

Borular hem yapıştırma hem de geçme muflu olacak şekilde üretilir. PVC boru çapları Ø 32 – 250 mm arasında değişebilir. Aynı zamanda boyları ise genellikle 6 metreye kadar olur. Anma basınç seviyesi ile PN 6, 10 ve 16 basınç düzeylerine dayanacak düzeyde olabiliyor. Plastik boru üreticisi tarafından bu genel ebatlarda üretim sağlanır.

pvc boru1

PVC Borular Hangi Özelliklere Sahiptir?

Boruların çatlak ve kırık meydana gelme riski oldukça azdır. Yani dayanıklı ürünler olarak gösterilebilir. PVC boru çeşitleri uzun yıllar boyunca kullanmak için uygundur. İç boru korozyonu ya da yeraltı dış korozyonu gibi durumlara dirençlidir. Plastik boru üreticileri tarafından birçok alanda kullanıma sunulur.

Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Plastik boruların sağladığı birçok fayda vardır. İlk olarak kullanılacağı alanda son derece kolay bir şekilde monte edilebilir. aynı zamanda aşırı yük binmesi halinde yüksek esneme göstererek hasarın önüne geçer. PVC boru modelleri suyun tadını ya da kokusunu hiçbir zaman değiştirmez. Suyla herhangi bir tepkimeye girmesi söz konusu değildir.

Hangi Alanlarda Kullanımı Yapılır?

Kullanım alanı son derece geniştir. Yer altı ve yer üstü basınçlı su taşıma sistemleri için uygun borulardır. Aynı zamanda kablo ve ağ sistemi döşenmesi için de tercih edilebilir. Kimyasal tesisler için güvenilir ürünlerdir. Plastik boru fabrikası tarafından endüstriyel tesislere de sunulur. Sulama sistemleri için de hem kaliteli hem de uygun maliyetlidir.

pvc boruPVC Boru Ücretleri Ne Kadar?

Plastik boruların geniş kapsamlı ürünler oldukları söylenebilir. Bu doğrultuda da farklı boyut ve basınç direncine sahip olan PVC boru çeşitleri kullanılabilir. Bu noktada ön plana çıkan şey ise ihtiyaç duyulan borunun ebat ve basınç özellikleridir. Plastik boru fabrikaları tarafından belirtilen unsurlara göre farklı fiyatlar sunulabiliyor.