pe100 boru

PE 100 Boru

Farklı yoğunlukta olan polietilen hammaddeler kullanılarak üretilen PE 100 boru günümüzde sık kullanılan boru çeşitleri arasında yer alır. Üretimi, uluslararası standartlar olan TSE 12201 – 2+A1 ve ISO 9001:2015 doğrultusunda yapılır. Borularda kullanılan hammaddeler yüksek yoğunluklu polietilen kategorisine girer. Ancak bu yoğunluk değişebiliyor. Sahip oldukları özellikler sayesinde yüksek verimlilik ile uzun süre kullanılabilen borular olarak ön plana çıkar.

Devamını Oku
koruge boru

HDPE Koruge Boru

Koruge boru modelleri, çift katmanlı olarak üretilir. TS EN 13476 – 3 standartlarında üretim yapılır. Yüksek yoğunluk polietilen kullanılarak üretilmesinden dolayı ise HDPE koruge boru şeklinde adlandırılır. Çapları değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda boy bakımından da farklı seçenekleri vardır. Bu boruların dış rengi gri-siyah arası olurken iç yüzeyi ise mavi veya sarı olur.

Devamını Oku
pe40 boru cesitleri 1

PE 40 Boru

PE 40 borular, plastik boru modelleri içerisinde yer alan bir ürün çeşididir. Uluslararası standartlar olarak kabul edilen TS EN 12201 – 2+A1 standartlarında üretilir. PE 40 boru olarak adlandırılmasının nedeni ise PE 40 hammaddesi kullanılarak üretilmesidir. Genel olarak yüksek kaliteli boru çeşitleri olması ile ön plana çıkan bir üründür.

Devamını Oku
pvc boru2

PVC Boru

PVC hammaddesi kullanılarak üretilen plastik boru çeşitleri oldukça fazla kullanılır. Bu borular PVC boru olarak adlandırılır. TS EN ISO 1452 – 2 ve ISO 9001:2015 standartlarında üretilen kaliteli ürünlerdir. Ürünler farklı çap ve boylara sahip olabiliyor. Kullanım alanına ve ihtiyaca bağlı olarak özel üretim sağlanabilen boru çeşitleridir.

Devamını Oku
pvc kolon borulari3

PVC Kolon Boruları

Borular üretilirken PVC hammaddesi kullanılıyor. Bu doğrultuda da PVC kolon boruları olarak adlandırılır ve satışa sunulur. Üretim işlemleri TS 11794 standartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Ø 140 ile Ø 225 mm arasında değişen çap ile yapılır. Aynı zamanda boyu ise genel olarak 4 m olur. Derinlik basınçlarına olan mukavemeti 100 ve 300 m oluyor.

Devamını Oku
pvc sondaj borulari3

PVC Sondaj Boruları

Yer altı sularını kullanmak ya da bu sulardan faydalanmak için sondaj kuyuları açılır. Bu kuyularda ise PVC sondaj boruları kullanılabilir. Günümüzde bu tip boruların kullanımı sondaj uygulamalarında oldukça artmıştır. Gerek verimli olması gerekse ekonomik maliyetli olması ile çelik boruların yerine sondaj işleminde plastik boru sık tercih edilir.

Devamını Oku