Farklı yoğunlukta olan polietilen hammaddeler kullanılarak üretilen PE 100 boru günümüzde sık kullanılan boru çeşitleri arasında yer alır. Üretimi, uluslararası standartlar olan TSE 12201 – 2+A1 ve ISO 9001:2015 doğrultusunda yapılır. Borularda kullanılan hammaddeler yüksek yoğunluklu polietilen kategorisine girer. Ancak bu yoğunluk değişebiliyor. Sahip oldukları özellikler sayesinde yüksek verimlilik ile uzun süre kullanılabilen borular olarak ön plana çıkar.

PE 100 Boru Modelleri Nerelerde Kullanılır?

PE 100 boruların kullanım alanı son derece geniştir. Pek çok farklı alanda kullanıma uygun olması sayesinde de yaygın tercih edilir. Deniz deşarj sistemleri, içme suyu şebekelerinde, genel su şebekelerinde, ilaç sanayisinde, çeşitli kablolama sistemlerinde, yangın suyu sistemlerinde, soğutma sistemlerinde, atık su terfi hatlarında ve benzeri pek çok alanda PE 100 boru kullanımı yapılır. Bu ürünler plastik boru üreticisi tarafından kullanıma sunulur.

p100 urun alt resim

PE 100 Boru Çeşitleri Hangi Özelliklere Sahiptir?

PE 100 boru çeşitleri dayanıklıdır ve uzun kullanım ömrüne sahiptir. Verimli olması ile de öne çıkar. Kangal şeklinde olursa 20-125 mm çap ve 100m uzunluğa kadar yapılır. Daha büyük çaplarda ise 125-450mm ve 12-13.5m uzunlukta plastik boru üretilir.

Neden Kullanılır?

Boruların birçok kullanım amacı bulunuyor. Genel olarak plastik boru üreticileri tarafından su ve benzeri şeylerin taşınması ve bu amaçla kanallar kurulması için kullanılır. PE 100 boru modelleri sahip oldukları özellikler ile çok sayıda farklı alanda kullanıma uygundur.

Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Esnek bir yapıya sahiptir. Dayanıklı yapısı ile uzun yıllarca kullanılabilir. Plastik boru fabrikası tarafından üretilen ürünler hem kimyasal maddelere hem de UV ışınlarına dayanıklıdır. Koku yapmaz ya da suyun tadını değiştirmez. Aynı zamanda bakteri oluşumuna da neden olmaz.

PE 100 Boruların Fiyatları

Tercih edilecek olan borunun çapına göre fiyatlar değişir. Aynı zamanda plastik boru fabrikaları tarafından ne kadar uzunlukta üretim yapılacağı da fiyatları etkileyen bir unsurdur. PE 100 boru modelleri sahip olduğu bütün özellik ve sağladığı avantajlara karşın uygun maliyetlere sahiptir. İhtiyaç duyulan ürüne göre fiyat teklifleri alınabilir.