Koruge boru modelleri, çift katmanlı olarak üretilir. TS EN 13476 – 3 standartlarında üretim yapılır. Yüksek yoğunluk polietilen kullanılarak üretilmesinden dolayı ise HDPE koruge boru şeklinde adlandırılır. Çapları değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda boy bakımından da farklı seçenekleri vardır. Bu boruların dış rengi gri-siyah arası olurken iç yüzeyi ise mavi veya sarı olur.

HDPE Koruge Boruların Boyutları Ne Kadar?

Kullanım alanına ve müşteri ihtiyacına bağlı olarak farklı boyutlarda plastik boru üretimi yapılabiliyor. HDPE koruge boru modellerinin çapları genel olarak Ø 150 – 1000 mm arasında değişir. Aynı zamanda boyları ise genellikle 6m ve benzeri şekilde SN 4/SN 8 olarak belirlenir.

koruge boru

Boruların Özellikleri Nelerdir?

Boruların birçok farklı özelliği vardır. İlk olarak esnek bir yapıya sahiptir. Plastik boru üreticisi tarafından farklı boyutlarda üretim yapılabiliyor. HDPE koruge boru modelleri hem kolay bir şekilde monte edilebilir hem de kullanımı sırasında yüksek performans ve verimlilik sağlar. Aşınmaya karşı dirençlidir ve genel olarak yüksek bir dayanıklılık seviyesine sahiptir.

Boruları Kullanmak Nasıl Avantaj Sağlar?

Kullanım ömrü 50 yıla kadar uzun oluyor. Uygulama sırasında minimum düzeyde fire ortaya çıkabilir. Ani yüklenme olması durumunda HDPE koruge boru modellerinde kırılma gibi problemler olmaz. Plastik boru üreticileri tarafından uygun maliyetler ile sunulur. Deprem, toprak hareketi ve benzeri durumlarda sistemde sorun olmaz ve kullanılmaya devam edilir.

Yaygın Kullanım Alanları

HDPE koruge boru modelleri birçok alanda yaygın olarak kullanılır. Öncelikle evsel, kentsel atık suları ile kanalizasyon sularını uzaklaştırma hatlarından sık tercih edilir. Drenaj suları, yağmur ve kar suları, endüstriyel atık suları taşıma sistemlerinde de kullanılır. Kimyasal atıkların taşınmasında da kullanılır. Plastik boru fabrikaları tarafından sunulan borular aynı zamanda haberleşme ya da enerji kablo koruma sistemleri için de kullanılabilir.

Koruge Boru Fiyatları

Fiyatlar çeşitli unsurlara bağlı olarak değişir. Genellikle plastik boru fabrikası fiyat politikasının yanı sıra boruların çapı ve boyu ücretlere etki eder. Yani ihtiyaç duyulan boruya bağlı olarak farklı fiyat teklifleri sunulması söz konusudur.