Borular üretilirken PVC hammaddesi kullanılıyor. Bu doğrultuda da PVC kolon boruları olarak adlandırılır ve satışa sunulur. Üretim işlemleri TS 11794 standartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Ø 140 ile Ø 225 mm arasında değişen çap ile yapılır. Aynı zamanda boyu ise genel olarak 4 m olur. Derinlik basınçlarına olan mukavemeti 100 ve 300 m oluyor.

PVC Kolon Borusu Çeşitleri Nelerdir?

Boruların farklı çeşitleri vardır. Kullanım alanının neresi olduğuna bağlı olarak da en uygun boru modeli tercih edilir. Plastik boru üreticisi kapsamında üretilen iki farklı model söz konusudur. Bunlar kapalı borular ve filtreli PVC borular olarak ayrılır. PVC kolon boruları içerisinde yer alan bu farklı ürün modelleri kullanım alanına göre değişebiliyor.

pvc kolon borulari2

Boruların Avantajları Nelerdir?

Yivlere aşındırıcı maddelerin girmesini engellemek için diş açılan bölüme O ring yerleştiriliyor. Bu sayede aynı zamanda titreşim oluşması da engellenir. Plastik boru üreticileri tarafından üretilen borular yüksek verimlilik ile kullanılır. PVC kolon boruları sağlıklı ürünler olması ile de öne çıkar.

Uzun Kullanım Ömürlü PVC Borular

PVC boruların birçok özelliği olmasına karşın en önemli özelliklerinden birisi uzun kullanım ömrü oluyor. Belirtmek gerekir ki plastik boru fabrikaları tarafından üretilen bu borularda paslanma ve çürüme gibi sorunlar olmaz. Aynı zamanda dayanıklı bir yapıya sahiptir. PVC kolon boruları bu kapsamında uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

pvc kolon borulariPVC Kolon Boruları %100 Sızdırmazlık Garantisi 

Borular sızdırmaya karşı özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek pompa basıncı düzeylerinde dahi %100 sızdırmazlık sağlaması ile oldukça kullanışlıdır. Plastik boru fabrikası aracılığı ile kullanıma sunulan PVC borular içerisindeki sıvı ve benzeri maddeleri dışarı kaçırmaz. Ürünlerin fiyatları ise tercih edilecek ebata, modele ve basınç mukavemetine göre değişir.